Програма "Еразъм" (За вас студенти

Програма "Еразъм" (За вас студенти

Мнениеот willann » Пет Яну 15, 2010 8:07 pm

Здравейте.

Казвам се Анна Ангелова и съм студентка в СУ. Прочетох една статия във в.Взор и бих желала да изкажа мнението
си за нея и да задам няколко въпроса по темата.

Първото, което ми направи впечетление (тъй като я четох от сайта: http://vzor.org/career.php?action=view&id=225),
беше липсата на подходящо форматиране, за да се четат по-лесно отделните абзаци. След това, при самото четене,
останах леко разочарована от съдържанието. Като цяло, идеята да се даде информация за тази актуална програма е
добра, но реализацията не е на ниво. Текстът звучи прекалено сложно и общо. Дава вид, че директно е преведен от
сайта на програмата. Липсват конкретни примери и напътствия. Мисля, че щеше да е по-добре да се включат мнения
на студенти, взели участие в програмата; да се даде информация как студентите могат да се включат в това начинание
на ЕС, къде да намерят подходяща информация (да се даде поне сайтът на „Еразъм”).

Ето няколко въпроса, които са породени от статията:
    1.Какво точно се очаква от един студент, включил се в програмата?
    2.Какъв е сайтът на програмата „Еразъм”?
    3.Има ли отделен сайт на български?
    4.Как мога да се включа в програмата?
    5.Къде да намеря мнения на студенти, участвали в програмата?

П.П. Не съм сигурна дали мястото на темата е тук, но тъй като статията беше в този раздел на вестника, реших да я
пусна в същия раздел на форума.

Предварително благодаря за отговора и успешна нова година :)
willann

Re: Програма "Еразъм" (За вас студенти

Мнениеот darbi » Пон Яну 18, 2010 4:05 pm

Здравейте, радваме се, че сме провокирали вашето внимание във форума!
Информацията за програмата на Еразъм е приоритет на Центъра за развитие на човешките ресурси. Цялостна информация за програмата може да намерите тук - http://www.hrdc.bg/plugins/content/content.php?content.10
Относно форматирането на статията сте права и допуснатата от нас грешка беше коригирана.
darbi

Назад към Кариера